DZINO KENNEL - Old English Sheepdogs - Bobtail - Apie veislę

Apie veislę

Bendra charakteristika : tai aukšto intelekto, prieraišūs ,paklusnūs ,ramūs šunys, lengvai sutariantys su kitais šunimis ir gyvūnais. Nežiūrint jog bobteilas yra aviganis, jį galima imti į medžioklę vietoj retriverio nušautam laimikiui atnešti. Juos galima panaudoti vietoj traukiamųjų šunų. Nepamainomi palydovai, puikūs naminiai gyvūnai, tuo labiau, kad mėgsta būti visų šeimyninių įvykių centre ir bendrauti su vaikais ,puikiai susidoroja su vaikų auklės pareigomis.
Pakankamai neišrankūs ir ištvermingi bobteilai gali ištverti sunkias klimatines sąlygas, ilgi plaukai ir tanki pavilnė gerai apsaugo nuo vėjo ir lietaus .Dėl puikių plaukų šuo atrodo aukštesnis ir stambesnis. 

Vis dažniau šios šunis galima pamatyti mūsų televizijos ekranuose. 
Turėti bobteilą ne tik malonu - tai prestižas.

Apie bobteilus:
Bobteilas (vertimas iš anglų kalbos - "striuka uodega") namuose Anglijoje yra geriau žinomas kaip SENASIS ANGLŲ aviganis - šuo, piemuo, kuris per pastaruosius keletą šimtmečių suvaidino lemiamą vaidmenį savo šalies ekonomikoje. 

Bobteilas yra unikalūs dėl daugelio priežasčių: Bobteilas labai draugiškas, turi aukšto lygio intelektą, beveik nereikia jo dresuoti, jam užtenka bendravimo su šeimininku ir jo šeima. 

Bobteilai turi aukšta intelektą ,sugeba savarankiškai mąstyti ir analizuoti padėtį. Jie ne agresyvūs, visada atsižvelgia į aplinkybes ir labai ištikimai saugo šeimininką. Pasivaikščiojime su jais, nebūna jokių problemų. Bobteilai nekreipia dėmesio i dirgiklius. Kiti šunys, nesvarbu, ar jie "berniukai" ar "mergaites" bobteilų beveik nedomina. Bobteilas visa savo povyza demonstruoja aplinkiniams, kad jis išėjo pasivaikščioti su savo šeimininkų ir niekas nesugadins jam šio malonumo. 

Šie šunys yra labai ištvermingi, aktyvūs pasivaikščiotojai , ir prie to dar ir labai paklusnūs . Bobteilas bendraujantis šuo, mėgsta ,kai su juo šnekamasi. Jis ,pažvelgęs jums i akis iškart supranta kokia jūsų nuotaika ir, jei ji bloga ,jis padarys viską ,kad jūs nušvistumėte šypsena. 

Bobteilas gali būti naudojamas daugeliui darbų: būti jūsų sargybiniu, vaikų aukle, kuriuos jis dievina, kompanionas, o svarbiausia, jis bus jūsų didelis, pūkuotas, šiltas draugas. 

Be to, kad bobteilas turi puikias darbo savybes, bobteilas labai įspūdingai ,efektingai atrodo aplinkiniams, kas leidžia jam būti puikiu prabangiu show klases šuniu. 

Bobteilas beveik tobulas šuo. Jo plaukai nereikalauja didelės priežiūros. Tai puikus draugas ir globėjas, kuris myli vaikus. Bobteilai puikiai dresuojami ir paklusnumo ir apsaugos tarnybai. Senieji anglų aviganiai niekada pirmi nerodo agresijos, tačiau jie gali pastovėti už save ir už savo šeimininką bei jo turtą. 
Pasivaikščiojimus bobteilas labai mėgsta, bet kaip tikras piemens šuo, jis nebėga nuo savo šeimininko ir niekada jo nepamiršta. 

Senasis anglų aviganis puikus šuo kompanionas, kuris myli savo namus ir savo šeimą. Bobteilas puikiai sutaria su kitais gyvūnais. 
Bobteilų negalima laikyti uždarytų voljeruose ar pririštų prie grandinės, nes šis šuo sutvertas gyventi su žmogumi ir tarnauti jam, o taip izoliuotas jis taps apatiškas, liūdnas , abejingas viskam.

Laikymas ir priežiūra:
Nežiūrint į gremėzdišką išvaizdą bobteilas gali gyventi ir nedideliame bute. Jam užtenka ir kampo koridoriuje ,kadangi jam butas asocijuojasi su „būda“, kur galima miegoti, gulėti, paėsti, o bėgioti tik pasivaikščiojimuose.Jo labai švelnus elgesys.
Jei galvojate, kad ,esant blogam orui ,grįžęs iš pasivaikščiojimo savo didelėmis letenomis prineš daug purvo ,tai klystate, nes jūsų pėdos dar didesnės. Šią problemą išspręsite labai paprastai – skuduru ar kempine nusausinkite ar nuvalykite šuns kojas.
 Ir dar vienas svarbus momentas: gausiai vilna padengti bobteilai ne tik nesišeria, bet ir neturi šuns kvapo. free counters